Чарівна осінь так і манить милуватися її барвами та краєвидами. А наших гімназистів кличуть невідомість та пригоди. 26 жовтня учні 2 -А та 2-В класу разом із класними керівниками Казьмір Г.Г., Найборовською І.М. та краєзнавцем Гнатівим М.О. здійснили похід до історичних місць нашого краю. Першою зупинкою стала славнозвісна капличка-Писанка. Хоч наші учні вже безліч разів її відвідували, але у полоні густого туманну для них це було вперше. Тут вони довідалися, що мистецьке оформлення, візерунки і кольори були запозичені художниками-майстрами у наших давніх пращурів трипільців.
Після крутого спуску з гори, на якій знаходиться капличка, наш провідник, надзвичайної ерудиції Микола Орестович Гнатів повів нас у ліс, де туману як не було. Зачаровуючої краси краєвиди, помаранчева перина з листя під ногами, приємний слуху його шурхіт, відірвали наших туристів від буденності, планшетів і телефонів.
Дорогою Микола Орестович не раз зупиняв похід та розповідав цікаві історії про дану місцевість: де брав початок і зливався з Білим Чорний потік, як називалися балки і виярки, пройшлися ми Скарбковим лісом, на місці якого колись було велике море, а в урочищі Німеч знайдено кістяк справжнісінького неандертальця, що жив тут 46 тис. р. т.
І нарешті, апогей очікувань - печера та грот, де мешкали наші пращури. Можливість побувати там, доторкнутись до предвічної історії, це саме те, що доповнює уроки історії за шкільними партами.
Від гроту ми вирушили назад додому, а шлях наш пролягав повз кар'єр піску, та місцевість Ксєндже. Останнім пунктом нашої подорожі став перший та найстаріший пам'ятник у місті Миколаєві.
Утомлені та переповнені новими враженнями наші учні повернулися до вихідної точки.
Яка ж багата на природу та історію наша місцевість - Миколаїв над Дністром!
|