Головна » 2019 » Листопад » 12 » День української писемності
День української писемності

День української писемності у Миколаївській гімназії пройшов цікаво й пізнавально. Розпочався  цей день з тематичної інформації «Цікаві факти про українську мову»,яку підготували учні 6(10)-А,Б класів. Своєрідним продовженням свята були мовознавчий турнір «Кришталь моєї мови», який провела вчитель української мови та літератури Павлючик Л.М. для учнів 3(7)-А,Б класів, надзвичайно емоційною та запеклою виявилася боротьба між командами «Розумників» та «Вундеркіндів» у брейн-ринзі « У країні Фразеології», яку організувала Присташ О.В. у 2(6)-А,Б класах. Гідну перемогу у цьому конкурсі здобула команда «Розумників». Цікавою родзинкою свята стала літературно-музична композиція «Мово, ти – вічність, добро, правда і краса мого народу!», яку провела Шелепетень Н.А. з учнями 5(9)-А,Б класів. Креативною й пізнавальною стала для учнів 6(10)-А,Б класів лінгвотерапія, на якій Ощипок Н.Л. у доступній формі пояснила,як швидко запам’ятати наголоси у словах. Не менш цікавими стали для учнів 2(6)-А та 4(8)-А класів мовленнєвий та лінгвістичні квести, котрі провела Онишко Л.В., під час яких учні здійснили захоплюючу мандрівку стежками рідної мови. Завершальним акордом став радіодиктант, у якому взяли участь гімназисти від 1(5) по 7(11) класи. Особливо сподобалося учням роз’яснення всіх помилок О.Авраменком у доступній формі, після написання диктанту.

А також відбулася зустріч учнів 5(9 )- А класу ( кл. кер. Шелепетень Н.А.) з працівниками відділу культури: пані Ольгою Івандюк і пані Стефанією Даньків. Діти дізнались багато цікавого. Пані Ольга розповіла про різноманітність книг, які надходять у районну бібліотеку, а також про радіодиктант, який проводиться щороку в Україні з метою знайти найкращих знавців рідної мови. Пані Стефанія провела з учнями цікаву бесіду про розділи мовознавства та  декламувала цитати відомих письменників, які зробили великий внесок у розвиток української мови. Дітей запрошували відвідувати бібліотеку, розповідали їм про переваги книг над сучасними гаджитами, які шкодять здоров’ю людини. Пані Ольга пропагувала учням  новинки літератури…

Діти задоволені зустріччю та із запалом відповідали на поставлені їм питання, а також креативно мислили й згадали усе, що вчили. Було приємно почути ім’я видатного Кобзаря – Тараса Шевченка, знаменитої поетеси Ліни Костенко, вірші якої привертають неабияку увагу слухачів і збуджують у душі кожного сокровенні людські почуття. Наприкінці зустрічі учні поділились своїми враженнями і подякували за приємні хвилини спілкування про мову як вічність, добро, правду і красу нашого народу.

Переглядів: 319 | Додав: gimnazija | Рейтинг: 0.0/0

«  Листопад 2019  »