День писемності в гімназії розпочався презентацією «З історії виникнення письма», яку підготували учні 5(9) – Б класу (вчитель Онишко Л.В.). Гортаючи сторінки витоків писемності, учні дізналися про творців першої азбуки, розвиток українського слова від часів Кирила та Мефодія до наших днів. Нелегкий шлях до визнання пройшла рідна мова, але зараз звучить, шириться за межами України.
Гімназисти 3(7) – А класу (учитель Шелепетень Н.А.) взяли участь у брейн-рингу «Краса українського слова». Учасники двох команд розгадували прислів’я, створювали поетичні гасла, відповідали на запитання мовної вікторини. Переможцем стала команда «Первоцвіт» (капітан Геряк Олена).
У «Країні Морфології» побували учні 4(8) – В класу разом з учителем-філологом Присташ О.В.. Кожна станція, тобто частина мови, готувала мандрівникам цікаві мовні кросворди, ребуси, головоломки, заплутані задачі, які потрібно було розв’язати, розплутати, щоб продовжити подорож.
Учитель української мови та літератури Павлючик Л.М. разом з гімназистами 1(5) – А, -Б класів провели мовний квест «Словознай і Фразеознай». Першокласники не тільки отримали нові знання з лексикології та фразеології, але й показали свої творчі здібності, особисті якості характеру, уміння ділитися своїми думками та емоціями.
Цікаво організували флешмоб учні 4(8) класів разом з філологом Ощипок Н.Л. читаючи вірші Т.Шевченка, діти створили атмосферу співпереживання, акторської майстерності і командного духу.
Знавцями риторичного мистецтва виступили гімназисти шостого класу. Із учителем української мови та літератури Шелепетень Н.А. учні підготували творчі роботи на морально-етичні теми. У диспуті «Говори – і я тебе побачу» учасники використовували діалоги на мовні теми, вирішували проблемні запитання, щоб удосконалити культуру мовлення, позбутися молодіжних сленгів, суржику.
Гімназисти мали змогу переглянути виставку плакатів «Живи українське слово!», яку підготували завбібліотекою Леськів О.С. та учитель української мови та літератури Кобрин О.І.
Класний керівник 2-Б класу Гординяк О.О. провела відкриту годину класного керівника «Мова – духовне багатство народу».
Проведення дня писемності в гімназії завжди активізує пізнавальну діяльність учнів, пробуджує творчі сили, формує дух змагальності, допомагає педагогам впроваджувати нові форми і методи навчання.
|