Головна » 2019 » Травень » 27 » ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ
ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ

Правила безпеки для пішоходів

-На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики "Перехід через колії".

-Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).

-Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності потяга (або локомотива, вагона, дрезини тощо).

-При наближенні потяга (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

-Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі.

-При відсутності шлагбаума (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається потяг (або локомотив, вагон, дрезина тощо).

Пішоходам забороняється

-Ходити по залізничними коліями.

-Переходити і перебігати через залізничні колії перед потягом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.

-Переходити колію одразу після проходу потяга (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.

-Переходити залізничні переїзди при закритому положенні шлагбаума або при червоному сигналі світлофора переїзної сигналізації.

-На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.

-Проходити вздовж залізничної колії на відстані ближче п'яти метрів від крайньої рейки.

-Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.

-Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.

-На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.

-Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.

-Підніматися на дах потягів, локомотивів, вагонів тощо.

-Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.

-Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття потяга до його повної зупинки.

Правила безпеки пасажирів

-Підніматися у вагон і виходити з вагона дозволяється тільки після повної зупинки потяга.

-Посадку пасажирів у вагон і вихід їх з вагона необхідно проводити тільки з боку перонів або посадочних платформ.

-Дітей під час посадки у вагон і висадки із вагона слід тримати за руку або на руках.

-Виходити із вагона під час зупинки можна тільки з дозволу провідника.

Пасажирам забороняється

-Проїжджати на дахах, підніжках,перехідних площадках вагонів.

-Заходити у вагон і виходити з вагона під час руху потяга.

-Висовуватися із вікон вагонів і дверей тамбурів під час руху потяга.

-Стояти на підніжках і перехідних площадках, відчиняти двері вагонів під час руху потяга, затримувати автоматичні двері вагонів під час їх зачинення і відчинення.

-Проїжджати у вантажних потягах без спеціального дозволу.

-Знаходитись в потязі у нетверезому стані.

-Залишати дітей без нагляду на вокзалі та в потязі.

-Провозити у вагонах легкозаймисті, шкідливі і вибухові речовини.

-Виходити із вагона на міжколійя і знаходитись там під час руху потяга.

-Стрибати з платформи на залізничні колії.

-Проводити на пасажирських платформах рухомі ігри.

-Палити у вагонах (в тому числі в тамбурах) приміських потягів, а також у непередбачених для паління місцях вагонів пасажирських потягів.

-Бігти по платформі поруч із вагоном потяга, що прибуває або відходить, а також перебувати ближче ніж 2 метри від краю платформи під час проходу потяга без зупинки.

-Підходити до вагона до повної зупинки потяга.

-Без потреби самовільно зупиняти потяг.

-Самостійно перевозити ручну поклажу засобами, які призначені для перевезення пошти або багажу працівниками пошти та залізниці.

-Розміщувати ручну поклажу в тамбурах вагона, коридорі салону, проходах купе та в проході вагона приміського потяга.

Переглядів: 275 | Додав: gimnazija | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2019  »